Rajd zimowy pieszy

Tylawa - Smereczne - Olchowiec

 

07 lutego 2020 roku po raz XVII odbył się rajd zimowy. Uczestniczyło w nim około 150 osób, w tym 35 uczniów naszej szkoły, co świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu uczniów taką formą spędzania czasu. Pogoda dopisała idealnie jak na tą porę roku, temperatura oscylowała wokół zera stopni a wiatr praktycznie nie dokuczał. Trasa piesza rozpoczęła się w Tylawie koło Dukli i dalej wiodła żółtym szlakiem na wzniesienia nieistniejącej miejscowości Smereczne leżącej w dolinie potoku Wadernik. Szlak prowadził wzdłuż potoku, a ten w tej porze roku znacznie się powiększył i kilka razy przecinał naszą trasę. Byliśmy więc zmuszeni zmieniać trasę i kilka razy przeprawiać się przez potok. Wszystkie trudy marszu zostały wynagrodzone pięknymi widokami. Wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do Olchowca, gdzie mogliśmy podziwiać Greckokatolicką Cerkiew Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja, stanowiąca zarazem rzymskokatolicki kościół filialny pod wezwaniem św. Mikołaja w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Polanach.
Na zakończenie rajdu zorganizowane było ognisko na którym piekliśmy kiełbaski i grzaliśmy zmarznięte ręce. Chętni uczniowie przystąpili do konkursów wiedzy turystyczno-krajoznawczej i ekologiczno-przyrodniczej. 
                                                                                                                                

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów (marzec-Powitanie wiosny, kwiecień-Płomień pamięci)

 

Więcej o rajdach PTTK z naszym udziałem <tutaj>

                                                                                                                                                                                                                  

                                                                                                          Opiekunowie:

 Aldona Haligowska, Aneta Kołek,

Sławomir Zuzak

Galeria zdjęć <tutaj>        

 

 

 

 

 

 

 

XVI Rajd Andrzejkowy Zręcin – Przylaski - Żarnowiec

 

Dnia 22 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły w liczbie 24 osób wraz z opiekunami wybrała się na rajd andrzejkowy. W sumie wszystkich uczestników było 200. Trasa piesza planowo miała rozpocząć się w Zręcinie przy grobie Ignacego Łukasiewicza ale z uwagi na dużą liczbę uczestników organizatorzy zmienili kolejność. Nasza grupa została przewieziona do Żarnowca, gdzie zwiedzaliśmy Dworek Marii Konopnickiej następnie udaliśmy się w trasę pieszą ze Zręcina  przysiółek Przylaski szlakiem prowadzącym znów do Żarnowca. Zakończenie rajdu miało miejsce przy szkole ludowej niedawno wyremontowanej, tam też paliliśmy ognisko, topiliśmy wosk i brali udział w konkursach. Pogoda jak zawsze dopisała i wszyscy miło spędzili ten dzień.

Organizatorzy rozdawali nagrody za rajd bieszczadzki i dwóch naszych uczniów takie otrzymało:

Wiktoria Ordyna I m konkurs ekologiczno-przyrodniczy

Jakub Majcher II m konkurs turystyczno- krajoznawczy

 

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.

 

                                                                                                                                                                         Opiekunowie:

                                                                                                                                                    Barbara Węgrzynowska, Aneta Kołek

                                                                           

 

                               

Galeria zdjęć z rajdu

 

Więcej o rajdach PTTK < tutaj >

 

 

 

 

 

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza Krempna - Żydowskie - Wysokie (657 m.n.p.m.)

 

23 października uczniowie klas IV SP-VIII SP uczestniczyli wraz z nauczycielami w wycieczce do Krempnej. Trasa naszego marszu przebiegała przez nieistniejącą już wieś Żydowskie a dalej do punktu widokowego na Wysokim (657 m.n.p.m), szczyt w Beskidzie Niskim zaliczony do Korony Beskidu Niskiego.

Z wierzchołka roztacza się panorama w kierunku północnym. Północno-wschodnie zbocza opadają w stronę doliny potoku Krempnej i miejscowości Żydowskie. Przy dobrej pogodzie i widoczności można dostrzec panoramę Tatr. Pogoda tego dnia dopisała i szybko po wschodzie słońca ustąpiły poranne mgły. Mogliśmy podziwiać piękne widoki i cieszyć się kolorami jesiennej przyrody. Schodząc ze szczytu Wysokie przeszliśmy ścieżką przyrodniczą Kiczera im. prof. Jana Rafińskiego do polany z wiatami turystycznymi gdzie przygotowane jest miejsce na rozpalenie ogniska. Wszyscy uczestnicy rajdu mogli upiec i zjeść pyszną kiełbaskę. Zapraszamy na kolejne wycieczki i rajdy PTTK. 

                                                                                                          opiekunowie:

Barbara Węgrzynowska, Aneta Kołek

Aldona Haligowska, Sławomir Zuzak

Galeria zdjęć z rajdu

 

Więcej o rajdach PTTK < tutaj >

 

 

 

 

 

 

 

XXVIII Rajd Młodzieżowy "Poznajemy Bieszczady"

Nasiczne - Dwernik kamień (1004 m.n.p.m) - Zatwarnica

27 wrzesień 2019r.

XXVIII Rajd Młodzieżowy "Poznajemy Bieszczady" rozpoczął swoją trasę pieszą w miejscowości Nasiczne, przez Dwernik Kamień (1004 m.n.p.m)  do Zatwarnicy. Drużyna rajdowa naszej szkoły tym razem osiągnęła liczbę 37 uczniów klas V, VI, VII i VIII. Prognozy na ten dzień zapowiadały słoneczną pogodę, bo nam rajdowcom pogoda zawsze dopisuje, z małymi wyjątkami.  Trasa bardzo ciekawa, lecz wymagająca - przecież to Bieszczady. Szlak prowadził początkowo przez las a później na grzbiecie Dwernika odsłoniły się piękne panoramy na Połoninę Wetlińską i Caryńską. Radość i humor towarzyszył wszystkim. Zmęczeni trudami wędrówki mogliśmy odpocząć przy ognisku. Rozegrane zostały konkursy turystyczno-krajoznawczy i ekologiczno-przyrodniczy.

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.

 

                                                                                                                                                                         Opiekunowie:

                                                                                                                                                    Barbara Węgrzynowska, Aneta Kołek

                                                                              Aldona Haligowska, Sławomir Zuzak 

 

                               

Galeria zdjęć z rajdu

 

Więcej o rajdach PTTK < tutaj >

 

 

 

 

 

 

 

XXVIII Rajd PTTK im. Ignacego Łukasiewicza Wapienne-Rezerwat Kornuty-Folusz.

 

Już po raz XXVIII krośnieński oddział PTTK był organizatorem rajdu im. Ignacego Łukasiewicza. Łącznie 150 uczestników rajdu wyruszyło z miejscowości Wapienne przez Rezerwat Kornuty do Folusza. Drużyna naszej szkoły też licznie wędrowała w ten piękny majowy dzień. Słońce towarzyszyło nam od samego początku aż do chwili kiedy rozpalono ognisko, wtedy zaczął padać deszcz ,który nie pozwolił spokojnie odpocząć po długim wędrowaniu. Dyplomy i nagrody zwycięzcom za poprzedni rajd organizatorzy wręczali już w autokarach.              

Nasi uczniowie zajęli kolejno miejsca na podium:

Konkurs ekologiczno-przyrodniczy

I m. Kinga Szurkiewicz

VI m. Aurelia Munia

Konkurs turystyczno-krajoznawczy

I m. Jakub Majcher i I m. Wiktoria Ordyna

IV m. Wiktoria Szymbara

VI m. Amelia Cichoń


 

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.

 

Więcej o rajdach PTTK z naszym udziałem <tutaj>
                                                                                                                                                                                                                

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

VII Rajd pieszy „Poznajemy Pogórza” - Pogórze Dynowskie.

 

Dnia 5 kwietnia 2019r drużyna rajdowa z naszej szkoły wybrała się na VII Rajd pieszy „Poznajemy Pogórza”. Tym razem było to Pogórze Dynowskie a dokładnie trasa rozpoczęła się w miejscowości Oparówka. Grupa blisko stuosobowa uczniów i uczennic z różnych szkół z terenu Krosna i powiatu krośnieńskiego przeszła trasę przez Ruską Rzekę –Krowią Górę(469)- Rezerwat Herby –Piaskową Górę do miejscowości Jazowa. Pogoda była wymarzona, ciepło, bezwietrznie i bardzo wiosennie to pozwoliło pokonać dość długą i wymagającą trasę. Najważniejsze ,że cała nasza grupa 39 uczestników była zadowolona i jak zwykle nie mogą doczekać się kolejnego rajdu. Zgodnie z planem na zakończenie odbyły się konkursy, ognisko i wręczenie dyplomów za poprzedni rajd a wszystko w pięknym miejscu przy rzece Wisłoka.


 

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.

 

Więcej o rajdach PTTK z naszym udziałem <tutaj>
                                                                                                                                                                                                                   Opiekunowie:

Barbara Węgrzynowska

Aneta Kołek

Sławomir Zuzak

Galeria zdjęć

       

 

      

 

 

 

RAJD GÓRSKI PTTK „POWITANIE WIOSNY"

21 marca 2019r.

  Pustelnia św. Jana z Dukli - Tylawa

Po raz kolejny drużyna rajdowa naszej szkoły w rekordowej liczbie 38 uczniów wybrała się na rajd pieszy. Tym razem był to rajd powitanie wiosny. Program rajdu przewidywał przejazd w kierunku Dukli, a dokładniej dotarliśmy do Pustelni św. Jana z Dukli. Pustelnia znajduje się na wzgórzu Zaśpit ok. 1,5 kilometra od miejscowości Trzciana. Pustelnia założona została w 1769 roku, już po beatyfikacji bł. Jana. Obecna kaplica, wzniesiona na początku XX wieku jest już trzecią w historii tego miejsca. Kulminacją jednak było piesze przejście zielonym szlakiem do miejscowości Tylawa. Pogoda tego dnia dopisała i przywitała nas wczesna wiosna bez deszczu i wiatru. Wędrowaliśmy po leśnym szlaku, mogliśmy podziwiać piękno przyrody i wypatrywać pierwszych oznak wiosny. Następnie zeszliśmy na parking do autokaru który zawiózł nas do siedziby Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie mieszczącej się Dukli. Tam każdy uczestnik rajdu mógł upiec na ognisku kiełbaskę. Zostały rozegrane konkursy wiedzy ekologiczno-przyrodniczej i turystyczno-krajoznawczej. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i rozdano nagrody za konkursy z rajdu zimowego.

 

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.

 

Więcej o rajdach PTTK z naszym udziałem <tutaj>
                                                                                                                                                                                                                                 Opiekunowie:

Barbara Węgrzynowska

Aneta Kołek

Sławomir Zuzak

Galeria zdjęć

 

 

 

Młodzieżowy „Andrzejkowy” Rajd PTTK


 23 listopada 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w rajdzie andrzejkowym zorganizowanym przez PTTK Krosno. Uczniowie przejechali autokarem do miejscowości Rogi gdzie znajduję się Zagroda Etnograficzna. Jest to budynek z 1928 r. w którym zgromadzone są dawne sprzęty gospodarstwa domowego, narzędzia rolnicze, stroje, meble, zdjęcia i dokumenty. Oprócz budynku mieszkalnego na działce znajduje się wiatrak (młyn wiatrowy) oraz mała kuźnia z czynnym piecem. Następnym punktem rajdu było zwiedzanie Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza. Jest to miejsce kultu religijnego, gdzie w 1892 ks. Bronisław Markiewicz założył zakład wychowawczy i szkołę dla sierot. Później przeszliśmy do Klasztoru Sióstr Michalitek założonego przez ks. Bronisława Markiewicza i siostrę zakonną Anna Kaworek. Mogliśmy tam zobaczyć zdjęcia z misyjnej działalności sióstr i posłuchać przejmujących opowieści związanych z pracą zakonu. Na koniec wycieczki udaliśmy się jeszcze raz do Zagrody Etnograficznej w Rogach gdzie rozegrane zostały konkursy z nagrodami: ekologiczno-przyrodniczy, turystyczno-krajoznawczy. Tradycją rajdu andrzejkowego jest również topienie wosku i późniejsze wróżby w których mogliśmy uczestniczyć.

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.

 

Więcej o rajdach PTTK z naszym udziałem <tutaj>
                                                                                                                                                                                                                   Opiekunowie:

Barbara Węgrzynowska

Aneta Kołek

Sławomir Zuzak

Galeria zdjęć

 

 

 

 

XXVI Młodzieżowy Rajd PTTK „Poznajemy Bieszczady”

Muczne - Tarnica (1346) – Wołosate


 28 września 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w rajdzie PTTK na trasie Muczne - Tarnica (1346 m.n.p.m.) – Wołosate. Uczniowie rozpoczęli przygodę wczesnym rankiem ponieważ wyjazd autokarem zaplanowany był na godzinę 7 rano. Po około 3 godzinach jazdy zameldowaliśmy się w Mucznem, gdzie weszliśmy na szlak prowadzący w kierunku Bukowego Berda. Po wyjściu ponad granice lasu mogliśmy podziwiać najpiękniejsze widoki jakie oferują Bieszczady, czyli połoniny. Pogoda zapowiadała się rewelacyjna, co później się potwierdziło. Słoneczko cały czas umilało wędrówkę a wiatr tylko chwilami dokuczał. Po przejściu pasma Bukowego Berda pozostało ostre zejście do Przełęczy Goprowców i równie ciężkie podejście pod Tarnice. Jednak wszystkie trudy kilkugodzinnego marszu zostały nagrodzone zdobyciem najwyższego szczytu - Tarnicy.Na szczycie mogliśmy odpocząć i podziwiać widoki. Później dotarliśmy do Wołosatego. W trakcie rajdu rozegrane zostały konkursy z nagrodami: ekologiczno-przyrodniczy, turystyczno-krajoznawczy a na koniec ognisko/grill z kiełbaskami.

 

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.

 

Więcej o rajdach PTTK z naszym udziałem <tutaj>
                                                                                                                                                                                                                   Opiekunowie:

Barbara Węgrzynowska

Agnieszka Brzozowska

Sławomir Zuzak

 

 

 

 

Rajd pieszy im. Ignacego Łukasiewicza na trasie Olchowiec-Baranie(754 m n.p.m.)

 

Dnia 11 maja 2018r.odbył się ostatni, w tym roku szkolnym rajd pieszy im. Ignacego Łukasiewicza. Trasę zaplanowano wyjściem szlakiem żółtym z miejscowości Olchowiec na Baranie (754 m n.p.m.) do Olchowca. Pogoda jak zwykle dopisała, na trasę wyszło blisko 160 uczestników. Nasza szkolna drużyna rajdowa liczyła tym razem 30 uczniów klas IV-IIG.

Na zakończenie rozdano dyplomy uczestnictwa i nagrody za konkursy z poprzedniego rajdu:

Konkurs turystyczno-krajoznawczy

I miejsce Milena Kołek

II miejsce Katarzyna Majcher

V miejsce Aleksandra Henzel

Konkurs ekologiczno–przyrodniczy

II miejsce  Milena Chorzępa

III miejsce Wiktoria Szymbara

Wszystkim życzymy sukcesów na kolejnych konkursach.

 

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.

 

Więcej o rajdach PTTK z naszym udziałem <tutaj>
                                                                                                                                                                                                                   Opiekunowie:

Barbara Węgrzynowska

Aneta Kołek

 

 

 

RAJD GÓRSKI PTTK „POWITANIE WIOSNY"

21 marca 2018r.

 

Po raz kolejny drużyna rajdowa naszej szkoły w liczbie 22 uczniów wybrała się na rajd pieszy. Tym razem był to rajd powitanie wiosny. Program rajdu przewidywał przejazd do Nowego Żmigrodu gdzie w grupach zwiedzaliśmy Ośrodek Dokumentacji i Historii Ziemi Żmigrodzkiej - Muzeum im. Leona Karcińskiego, Sanktuarium bł. ks. Findysza oraz cmentarz Wojskowy nr 8 w Nowym Żmigrodzie. Kulminacją jednak było piesze przejście z miejscowości Kąty na Górę Grzywacką (567 m.n.p.m.) Jest to szczyt w zachodniej części Beskidu Niskiego, w paśmie Beskidu Dukielskiego. Na jego wierzchołku stoi krzyż milenijny z platformą widokową. Ze szczytu rozciąga się panorama w wielu kierunkach. Pogoda jednak zrobiła wszystkim psikusa i bardziej przypominała zimę niż wiosnę. Cały czas wędrowaliśmy po zaśnieżonym szlaku, a wiatr też chwilami mocno dokuczał. Następnie zeszliśmy na parking gdzie każdy uczestnik rajdu mógł upiec na ognisku kiełbaskę  i trochę się ogrzać przy ogniu. Zostały rozegrane konkursy wiedzy ekologiczno-przyrodniczej i turystyczno-krajoznawczej. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i rozdano nagrody za konkursy z rajdu zimowego.

Konkurs ekologiczno-przyrodniczy

III miejsce Milena Kołek SP

III miejsce Milena Chorzępa SP

Konkurs turystyczno-krajoznawczy

III miejsce Aleksandra Henzel

 

 

                                                                                                                                                                         Opiekunowie:

                                                                                                                                                                                                    Barbara Węgrzynowska

                                                                                                                                                                                  Aneta Kołek

                                                                                                                                                                                        Sławomir Zuzak

Więcej o rajdach PTTK < tutaj >                      Galeria zdjęć <tutaj>

   

 

 

 

 

Zimowy rajd pieszy Rymanów Zdrój - Wołtuszowa.

26 stycznia 2018 roku po raz XV odbył się rajd zimowy. Uczestniczyło w nim około 170 osób, w tym 27 uczniów naszej szkoły, co świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu uczniów taką formą spędzania czasu. Pogoda dopisała idealnie jak na tą porę roku, temperatura oscylowała wokół zera stopni a wiatr praktycznie nie dokuczał. Trasa piesza rozpoczęła się w uzdrowiskowej części Rymanowa Zdroju i dalej wiodła czerwonym szlakiem na wzniesienia Wołtuszowej, jest to już nieistniejąca wieś leżąca w dolinie Czarnego Potoku. Mogliśmy zobaczyć stary łemkowski cmentarz z kilkoma zachowanymi kamiennymi nagrobkami,  prawosławny modrzewiowy krzyż oraz kamienną chrzcielnice z dawnej cerkwi. Miejsce po cerkwi wyznacza dziś jedynie wieniec starych lip. Tuż obok znajduje się galeria współczesnych rzeźb w drewnie, przedstawiających beskidników lub tołhajów, czyli zbójników karpackich łupiący głównie karawany kupieckie przemierzające szlaki handlowe w okresie od XVI do poł. XVIII wieku. Celem ich napadów były wsie, dwory, cerkwie i kościoły.
Na zakończenie rajdu zorganizowane było ognisko na którym piekliśmy kiełbaski i grzaliśmy zmarznięte ręce. Chętni uczniowie przystąpili do konkursów wiedzy turystyczno-krajoznawczej i ekologiczno-przyrodniczej.
                                                                                                                                

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów (marzec-Powitanie wiosny, kwiecień-Płomień pamięci)

 

Więcej o rajdach PTTK z naszym udziałem <tutaj>
                                                                                                                                                                                                                   Opiekunowie:

Galeria zdjęć <tutaj>                                                                                                                   Barbara Węgrzynowska, Aneta Kołek, Sławomir Zuzak

 

 

 

 

 

 

Andrzejkowy rajd z PTTK

 

Już po raz czternasty miłośnicy rajdów  pieszych, spotkali się by razem przejść trasę rajdu andrzejkowego. Tak było i tym razem w dniu 24 listopada 2017 roku, grupa blisko 120-osobowa wraz z przewodnikami wyruszyła w kierunku Brzozowa. Celem naszej wyprawy była góra Św. Michała (423 m.n.p.m). Wcześniej jednak uczestnicy rajdu zwiedzali sanktuarium Ojców Jezuitów w Starej Wsi. Po zakończeniu rajdu odbyło się tradycyjnie pieczenie kiełbasek na ognisku oraz topienie wosku. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Niecierpliwie czekamy już na następny rajd który odbędzie sie końcem stycznia (rajd zimowy).

 

                                                                                                                                                                        

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.

 

Więcej o rajdach PTTK z naszym udziałem <tutaj>
                                                                                                                                                                                                                   Opiekunowie:

Galeria zdjęć <tutaj>                                                                                                                                                                           Barbara Węgrzynowska

Sławomir Zuzak

 

 

 

VII Rajd Ekoturystyczny "Pieczonego ziemniaka" na górę Liwocz

 

20 października 2017r. odbył się VII Rajd Ekoturystyczny "Pieczonego ziemniaka". Trasa przebiegała z miejscowości Ujazd przy Krzyżu Milenijnym  przez Górę Liwocz (562m), gdzie weszliśmy do Sanktuarium a potem schodami na punkt widokowy. Widok mieliśmy ograniczony z powodu mgły, która nie pozwoliła nam nacieszyć się widokami najbliższych okolic i kolorami jesieni. Trasa piesza zakończyła się w Lipnicy przy dużej altanie gdzie mieliśmy przygotowane ognisko przez leśniczego, tam  czekały na nas ziemniaki. Wszyscy na nie czekaliśmy, bo tylko na tym  rajdzie piecze się ziemniaki.  Następnie konkursy wiedzy przyrodniczo – turystycznej z nagrodami od organizatorów, czyli oddział PTTK i Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Grupa rajdowa z naszej szkoły liczyła 19 uczniów. Pogoda pomimo dużej mgły była ciepła i słoneczna.

Na koniec zostały wręczone pamiątki i dyplomy a także nagrody dla uczestników z rajdu bieszczadzkiego i tak:

I miejsce Jakub Majcher w konkursie turystyczno-krajoznawczym

III miejsce Milena Kołek  w konkursie turystyczno-krajoznawczym

II miejsce  Wiktor Paszek w konkursie ekologiczno-przyrodniczym

III miejsce Natalia Dubis w konkursie ekologiczno -przyrodniczym

Życzymy dalszych sukcesów naszym młodym rajdowcom.

 

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.

 

Więcej o rajdach PTTK z naszym udziałem <tutaj>
                                                                                                                                                                                                                   Opiekunowie:

Barbara Węgrzynowska

Sławomir Zuzak

 

 

 

XXV Młodzieżowy Rajd PTTK „Poznajemy Bieszczady”

Bukowiec - Korbania (894) – Łopienka


 29 września 2017roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie PTTK na trasie Bukowiec - Korbania (894 m.n.p.m.) - Łopienka. Tym razem nasza grupa wędrowców była liczna ponieważ na rajd wyjechało 20 osób. Pogoda zapowiadała się rewelacyjna, co później się potwierdziło. Słoneczko cały czas umilało wędrówkę a piękne widoki ze szczytu wieży widokowej na Korbani zrekompensowały nam trudy wspinaczki. Rajd rozpoczął się w Bukowcu, a później już pieszo szlakiem na Korbanie (894 m.n.p.m.) szczyt w Bieszczadach Zachodnich, w Paśmie Łopiennika i Durnej. Na szczycie mogliśmy odpocząć i podziwiać widoki z drewnianej wieży widokowej. Później dotarliśmy do cerkwi w Łopience. W trakcie rajdu rozegrane zostały konkursy z nagrodami: ekologiczno-przyrodniczy, turystyczno-krajoznawczy a na koniec ognisko/grill z kiełbaskami.

 

Zapraszamy na kolejne edycje rajdów.

 

Więcej o rajdach PTTK z naszym udziałem <tutaj>
                                                                                                                                                                                                                   Opiekunowie:

Barbara Węgrzynowska

Sławomir Zuzak

 

 

XXVI Rajd im Ignacego Łukasiewicza

12 maj 2017r.

XXVI Rajd im Ignacego Łukasiewicza rozpoczął swoją trasę pieszą od Grybowa, przez Górę Chełm do Wawrzki. Prognozy pogody na ten dzień zapowiadały deszcz i tak było przez całą drogę autokarem. Ale nam rajdowcom, pogoda zawsze dopisuje, początek trasy był z małymi opadami deszczu, lecz szybko one ustąpiły. Pokazało się słońce, które towarzyszyło nam do zakończenia dnia. Drużyna rajdowa naszej szkoły tym razem liczyła ośmiu uczniów klas IV,V,VI. Dwoma autokarami i jednym busem, udaliśmy się na miejsce początku naszej wędrówki. Trasa szlakiem niebieskim rozpoczynała się drogą asfaltową z pięknymi widokami na całe okolice Grybowa, następnie szlakiem biegnącym przez las do szczytu góry i zejście stromą trasą do miejscowości Wawrzka. Na ognisko i konkursy udaliśmy się autokarami do Gorlic, gdzie mogliśmy zwiedzać Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena” i na terenie tego obiektu piekliśmy kiełbaski. Ochotnicy przystąpili do konkursów nawiązujących do czasów życia Ignacego Łukasiewicza. Organizatorzy rozdali nagrody zwycięzcom rajdu kwietniowego, uczniowie naszej szkoły także znaleźli się na podium.

I m. Łukasz Huczwa- konkurs turystyczno-krajoznawczy

I m. Jakub Wasłowicz- konkurs ekologiczno-przyrodniczy

II m. Łukasz Huczwa- konkurs ekologiczno- przyrodniczy

Wszystkie drużyny rajdowe otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Następny rajd dopiero w nowym roku szkolnym we wrześniu.

 

                                                                                                                                                                         Opiekun:

                                                                                                                                                                                                    Barbara Węgrzynowska

                                                                                                                                                                                        

 

Więcej o rajdach PTTK < tutaj >

 

 

 

 

 

V Rajd Poznajemy Pogórza-Korona Pogórzy

7 KWIECIEŃ 2017r.

V Rajd Poznajemy Pogórza-Korona Pogórzy rozpoczął swoją trasę pieszą od Woli Jasienickiej, przez Suchą Górę do Czarnorzek. Prognozy pogody na ten dzień zapowiadały deszcz i niską temperaturę. Ale nam rajdowcom, pogoda zawsze dopisuje, z małymi wyjątkami. Drużyna rajdowa naszej szkoły tym razem osiągnęła liczbę 22 uczniów klas IV,V,VI i IG. Trzema autokarami udaliśmy się na miejsce początku naszej wędrówki, trasa bardzo ciekawa, szlakami biegnącymi przez las. Podobnie jak ostatnim razem kałuż i błota nie brakowało, niektórzy nawet pogubili buty w bagnie. Radość i humor towarzyszył wszystkim. Na ognisko i konkursy udaliśmy się autokarami z Czarnorzek do Węglówki i tam otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom za udział w rajdzie.

 

 

                                                                                                                                                                         Opiekunowie:

                                                                                                                                                                                                    Barbara Węgrzynowska

                                                                                                                                                                                         Zuzak Sławomir

Galeria zdjęć z rajdu

 

Więcej o rajdach PTTK < tutaj >

 

 

 

RAJD GÓRSKI PTTK „POWITANIE WIOSNY"

21 marca 2017r.

 

Po raz kolejny drużyna rajdowa naszej szkoły w liczbie 16 uczniów wybrała się na rajd. Tym razem powitanie wiosny, pogoda wymarzona jak na tę porę roku, ciepło, słonecznie i bez deszczu. Za to błotko od początku do końca. Tym razem to był rekord aż pięć autokarów, które zawiozły nas najpierw do Muzeum Kultury Łemkowskiej a potem już pieszo udaliśmy się na szlak. Trasa rozpoczęła się z Zyndranowej, następnie Ostra(687) do Stasiane. Tam na polanie tradycyjny plan rajdowy, konkursy i ognisko, tym razem dwa ze względu na liczbę uczestników. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i rozdano nagrody za konkursy z rajdu zimowego.

Konkurs ekologiczno-przyrodniczy

II miejsce Milena Kołek SP

III miejsce Amelia Cichoń SP

III miejsce Łukasz Huczwa Gim.

Konkurs turystyczno-krajoznawczy

II miejsce Kinga Wojtowicz

III miejsce Milena Kołek

 

 

                                                                                                                                                                         Opiekunowie:

                                                                                                                                                                                                    Barbara Węgrzynowska

                                                                                                                                                                                         Zuzak Sławomir

Więcej o rajdach PTTK < tutaj >

 

 

 

 

Zimowy rajd pieszy Odrzykoń – Czarnorzeki.

Dnia 10 lutego 2017 roku po raz XIV odbył się rajd zimowy. Uczestniczyło w nim około 50 osób, w tym 15 uczniów naszej szkoły, większość z nich po raz pierwszy. Dzień był ciepły i słoneczny. Trasa piesza rozpoczęła się pod Zamkiem Kamieniec, dalej ścieżką przyrodniczą doszliśmy do Rezerwatu Skalnego Prządki i do Czarnorzek. Zakończenie rajdu miało miejsce na parkingu, gdzie dodatkowo mogliśmy poobserwować narciarzy biegowych, zmagających się na trasie. Tam też piekliśmy kiełbaski a chętni uczniowie przystąpili do konkursów. Na koniec rozdano dyplomy za udział i nagrody za konkurs z rajdu andrzejkowego. Nasza uczennica Milena Kołek zdobyła II miejsce w konkursie ekologiczno-przyrodniczym. Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów w konkursach.                                                                                                                                  Opiekunowie:

Barbara Węgrzynowska

Sławomir Zuzak

 

 

 
 
 

 

 

Andrzejkowy rajd z PTTK

 

Już po raz trzynasty miłośnicy rajdów  pieszych, spotkali się by razem przejść trasę rajdu andrzejkowego. Tak było i tym razem w dniu 25 listopada 2016 roku, grupa blisko 150-osobowa wraz z przewodnikami wyruszyła w trasę z Rymanowa Zdroju przez Wołtuszową do miejscowości Wisłoczek. Tam tradycyjnie odbyło się ognisko, konkursy i topienie wosku. Pogoda dopisała, było ciepło ale przez cały czas towarzyszyła nam mgła, która nie pozwalała nam podziwiać piękna przyrody. Niecierpliwie czekamy już na następny rajd.

 

                                                                                                                                                                         Opiekun:

Barbara Węgrzynowska

 

 

 

Rajd pieszy z PTTK „POZNAJEMY BIESZCZADY”

Dnia 30 września 2016r, odbył się XXV rajd pieszy „POZNAJEMY BIESZCZADY”. Pogoda była wymarzona, świeciło słońce, od samego ranka zapowiadała się złota piękna jesień. Wyruszyliśmy autokarem o 7 rano z Krosna, trasa piesza rozpoczynała się w Roztokach Górnych, następnie Rosocha, Hyrlata, Berdo do miejscowości Żubracze. Pokonaliśmy pieszo około 11 km. Chwilami było ciężko, szczególnie podejścia ale widoki piękne, zbieraliśmy po drodze borówki i czernice, było ich sporo. Zejście także nie należało do najłatwiejszych, było dość strome. Tak jak na każdym rajdzie, czekały na uczestników pytania konkursowe przygotowane przez organizatorów. Gdy chętni podeszli do konkursów inni piekli w tym czasie kiełbaski. Naszym uczennicom powiodło się na konkursie turystyczno-krajoznawczym dwie dziewczynki Milena Kołek i Maria Obłój zajęły egzekwo III miejsce. Konkurs ekologiczno - przyrodniczy wygrała także Milena Kołek zajmując I miejsce.

 

 

Opiekun:

Barbara Węgrzynowska