Kółko Wędkarskie
 

WĘDKARSKIE WYPRAWY - cz VI

4 lipca 2017 r. odbył się kolejny wypad wędkarski, znudzeni wakacjami uczniowie nie dali spokoju opiekunowi ...
Pomimo niepewnej pogody wyruszyliśmy od rana na łowisko w Bartoszowie. Pierwsze co rzuciło sie w oczy to inwazja na ten staw dzikich kaczek, które widać nieniepokojone przez wędkarzy założyły sobie tam kolonię letniskową.
Rozłożyliśmy sprzęt, przygotowaliśmy zanętę, przynęty i do boju. Pogoda była trochę marudna, ciut za mocno wiało, chmurki ciemniały coraz bardziej, a ciśnienie padało na niżowe. Brania jednak były, niestety w głównej mierze karasiowe, chociaż czasami budzące podziw dzwonieniem bombki o kija i to na jeden raz. Pokazał sie też jeden sumik, który został odesłany do wody z poleceniem powrotu za klika lat.
W końcu w zanęcone stanowiska weszły i karpie, Łukasz Huczwa wyciągnął dwie sztuki, Jakub Wasłowicz też "utargał" na brzeg ładny okaz (48 cm) i to niestety było wszystko. Niestety, ponieważ Konrad Bąk i opiekun grupy musieli się zadowolić wyciąganiem i wypuszczaniem karasi.
Po 13-tej chmury "zgranatowiały" zupełnie i pojawił się deszczyk, ponieważ wyjazd mięliśmy zaplanowany do godziny 14-ej, to podjęliśmy taktyczny odwrót na z góry zaplanowane stanowiska, czyli do domu. Może kolejny wypad będzie owocniejszy i ryby dadzą nam szansę na sprawdzenie swoich umiejętności w walce, bo z karasiem powalczyć sie nie da...
 

*************************************************

 

WĘDKARSKIE WYPRAWY - cz V

W dniu 9 czerwca 2017 r. trójka uczniów: Konrad Bąk, Łukasz Huczwa i Jakub Wasłowicz, wzięła udział w wyjeździe wędkarskim na łowisko w Bartoszowie. Trafiliśmy nieźle ponieważ warunki były sprzyjające a pogoda słoneczna. Dodatkowo okres był, "pozarybieniowy", co dawało szansę na "większe zagęszczenie ryby w wodzie", i skuteczny połów. I tak rzeczywiście było, najpierw w zanętę weszły płocie i karasie, ale niedługo potem zagościły również karpie. A skoro zagościły, to należało je godnie przyjąć, co też uczyniliśmy. Karpie nie były przesadnie duże (41 - 45 cm) ale za to silne i waleczne. Jednemu udało się nawet strącić wędkę z podpórek i wciągnąć do połowy do wody. To, że była to wędka opiekuna grupy, wypadałoby przemilczeć ...
W ostatecznym rozrachunku każdy z uczestników zrealizował limit połowowy, zabierając po jednym karpiu z łowiska.
 

*************************************************

   
Drużynowe Zawody Spławikowe Krosno - Balaton
 W dniu 1 czerwca 2017 r. trójka naszych uczniów wzięła udział w Drużynowych Zawodach Spławikowych w Krośnie na łowisku "Balaton". Trójeczkę naszych zawodników stanowili: Filip Furtek, Damian Gierlicki, Dawid Siwak.
Po zapisie i losowaniu stanowisk chłopcy zaczęli przygotowywać sie do zawodów na stanowiskach. Niestety okazało się, że Damian i Dawid wylosowali stanowiska na wypłyceniu i szanse na dobry wynik maja raczej niewielkie. Mimo to walczyli ambitnie, ale efektem były jedynie niewymiarowe okonki, które były zwracane wodzie.
Lepiej powiodło się Filipowi, który lepsze miejsce i nie czekał długo na wyniki. W efekcie tylko on punktował w zawodach, zajmując ostatecznie piąte miejsce indywidualnie w kategorii Szkół Podstawowych, jego wynik również drużynie dał V lokatę.
   

*************************************************

WĘDKARSKIE WYPRAWY - cz IV

W dniu 29 października 2015 r. trójka naszych uczniów wzięła udział w wyjeździe na łowisko do Jedlicza. Praktycznie to "wydeptał" ten wyjazd Jakub Wasłowicz, który nie odpuszczał opiekunowi tak długo, aż wyjazd nie doszedł do skutku.
Poza Jakubem nad wodą zameldowali sie Ania Munia oraz Damian Gierlicki.  Nad wodą zameldowaliśmy sie późno, ponieważ wyruszyliśmy dopiero po lekcjach i wizycie w sklepie wędkarskim. Pan strażnik przyjął nas bardzo gościnnie i po krótkich formalnościach ruszyliśmy na łowy.
Niestety pora roku już nieco późna a woda też niezbyt ciepła więc i ruchliwość w niej ograniczona. Brania były delikatne i tylko trzy, z czego dwa zakończyły sie sukcesem naszych łowców. Najpierw Damian wyciągnął  ponad 30 cm leszcza, a niedługo po nim Jakub wyholował ponad 40 cm, dobrze odżywionego karpia.
Ani niestety sie tym razem nie powiodło, pomimo intensywnego "poszukiwania ryby" na niemal wszystkich końcach stawu, no ale opiekun też sie niczym nie popisał poza sprawnym wymieszaniem zanęty ...
Bardzo szybko zaskoczyła nas noc, bo dzień już krótki, a do tego nasunęły sie chmury. Zwijanie sprzętu i pakowanie odbyło się już niemal "po omacku", niestety zdjęcia z łowiska też o tej porze robiliśmy.

*************************************************

I MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY WĘDKARSKIE

W dniu 18 września 2014 r. uczniowie Z.S.P. w Kopytowej wzięli udział w Międzyszkolnych Zawodach Wędkarskich organizowanych wspólnie z Gimnazjum w Zręcinie. Reprezentantami naszej szkoły byli: Jakub Wasłowicz (V SP), Konrad Wasłowicz (II G), Krzysztof Gierlicki (III G)  i Konrad Leś (III G).
Organizatorami i opiekunami byli ks. Piotr Rączka, pan Piotr Brzeziński i Włodzimierz Paluch.
Zawody zostały rozegrane na łowisku Ujazd za Jasłem.

Pogoda na zawody udała się ładna, słoneczko przygrzewało, temperatura była przyjemna, wiał lekki wiaterek... I właśnie ten wiaterek rozwiał marzenia większości zawodników o wspaniałych wyczynach i duuużej rybie. Wiało bowiem od wschodu, a wiadomo, że gorszego kierunku wiatru być już nie może. Nie pomagał również powolny spadek ciśnienia.
Łącząc to w jedno, brania okazały się bardzo chimeryczne. Trzeba było mieć wyjątkowe szczęście żeby coś z wody wyciągnąć. Nie bez znaczenia okazały sie również przygotowanie zawodników i ich umiejętności, które często przesądzały o tym że zobaczyli tylko machnięcie ogona odpływającej spod brzegu ryby.
W tych trudnych warunkach najlepiej z naszej grupy poradził sobie Konrad Leś, który w ostatecznym zestawieniu zajął III miejsce, przegrywając z wyprzedzającymi go zawodnikami o kilka gramów leszcza, bowiem poza płocią tylko ta ryba była "łaskawa" dla łowców. Ale i tak, nikt nie został z pustymi rękami, najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali zawodnicy pamiątkowe upominki.

W tym samym wyjeździe, ale z innym priorytetem wzięli również udział harcerze i członkowie Kółka Turystycznego z Gimnazjum w Zręcinie. Ich miejscem docelowym była Góra Liwocz, z umiejscowionym na niej kościołem, a na jego wieży wspaniałym punktem widokowym na bliższą i dalszą okolicę. Uczestników tej wyprawy poprowadziły panie Katarzyna Rucyk i Grażyna Sobczyńska-Paluch.
Wszystkich uczestników na koniec wyprawy połączył wspólny grill, który aż do odjazdu cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem wszystkich "wypoczywających na świeżym powietrzu".

Koleżankom, kolegom i opiekunom z Gimnazjum ze Zręcina dziękujemy za wspólną wyprawę.

*************************************************

WĘDKARSKIE WYPRAWY -  cz III
W dniu 11 października 2013 r. odbył się wyjazd wędkarski na łowisko w Bartoszowie. Wzięliśmy w nim udział razem z uczniami z Gimnazjum w Zręcinie pod opieką pana Piotra Brzezińskiego i ks. Piotra Rączki. Z naszej szkoły udział wzięło tylko dwóch uczniów: Konrad Wasłowicz i Krzyszto Gierlicki i na pewno tego nie żałują. Pogoda bowiem była wspaniała, ciepła i słoneczna, a ryba również dopisała. Każdy miał po kilka brań, a rekordem było wyholowanie z wody na brzeg 12-tu karpi przez jednego "moczykija".
Zatem na nudę nie można było narzekać tylko cieczyć się z ciężaru ryby na "kiju". Ostatecznie każdy wracał ze stawu z pełną siatką i dumną miną.
Może w tym roku zdarzą się jeszcze takie ciepłe dni i takie brania, postaramy sie ich nie przegapić. A kolegom i opiekunom z Gimnazjum ze Zręcina dziękujemy za wspólną wyprawę.
*************************************************
WĘDKARSKIE WYPRAWY -  cz II
8 października 2013 r. znowu zaatakowaliśmy wodę. Uzbrojeni w wędki, przynęty, zanęty i podbieraki rzuciliśmy się w wir połowów na stawie w Jedliczu. W zdecydowanym szturmie udział wzięli: Damian Gierlicki, Jakub Wasłowicz, Filip Paszek i Krzysztof Gierlicki.
Niestety, nasz gorący zapał został ostudzony wręcz lodowatą wodą w stawie oraz wyraźną antypatią zamieszkujących w/w wodę przedstawicieli wszelkiej fauny. Ostatecznie bez jednego brania musieliśmy się rozstać z łowiskiem. Nadmieniamy jednak, że to nie było nasze ostatnie słowo na tym akwenie wodnym. Jeszcze tam wrócimy...

*************************************************

WĘDKARSKIE WYPRAWY -  cz II
***SZKOŁA W WAKACJE TEŻ ŻYJE***

W dniu 23 lipca odbył się wyjazd wędkarski na łowisko w Bartoszowie. Udział w nim wzięli: Maciek Gęsiak, Damian Gierlicki, Krzysztof Gierlicki i Konrad Wasłowicz.
Spod szkoły wyjechaliśmy przed 12-tą, więc na łowisku zameldowaliśmy się o 12:30. Okazało się jednak, że ryby jakoś głodne nie są i na lekkiej szarpaninie przynęty przez uklejki sie kończyło. Dopiero po 14-tej zabłysła iskierka nadziei, nad staw zajechali przedstawiciele zarządu koła, od których dowiedzieliśmy się, że właśnie dzisiaj staw będzie zarybiony karpiem. Chwilę później podjechał samochód z pojemnikami i karpie posypały się do wody.
Jednak na prawdziwe brania przyszło nam jeszcze długo czekać. Karpie zainteresowały się przynętami dopiero po godzinie 18-ej, ale za to brania, chociaż sporadyczne, były pewne i solidne, typowo karpiowe, czyli bomba pod kija.
Tuż przed godziną 20-tą udało się nam wyłowić karpia dla każdego uczestnika naszego wyjazdu i po spakowaniu sprzętu wróciliśmy do domów.
           Wakacji jeszcze trochę zostało, może i kolejny wyjazd uda się zorganizować...?

*************************************************

SPŁAWIKOWE ZAWODY WĘDKARSKIE

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Krośnie wspólnie z udziałem MOSiR Krosno, Koła PZW Krosno Miasto oraz Koła PZW Balaton zorganizował w dniu 14 czerwca 2013 r. Spławikowe Zawody Wędkarskie dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod nazwą "XXI Wędkarski Turniej Szkół o Puchar Prezydenta Miasta Krosna".
Po raz pierwszy w tych zawodach wzięła udział reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maciej Gęsiak, Krzysztof Gierlicki i Konrad Leś. Debiut wypadł zupełnie przyzwoicie, drużynowo zawody chłopcy ukończyli na 13 miejscu, natomiast indywidualnie najlepszy w drużynie okazał sie Konrad Leś, który zajął 17-te miejsce w zawodach.

*************************************************

WĘDKARSKIE WYPRAWY -  cz I

W dniach 18 i 24 października odbyły się dwa wyjazdy na łowiska w ramach zajęć Kółka Wędkarskiego, działającego przy Z. S. P. w Kopytowej.
W pierwszej wyprawie w dniu 18 X na stawy w Polance wzięli udział uczniowie klas S. P. w składzie: Gierlicki Michał, Malinowski Konrad, Mróz Rafa i Paszek Filip.
Niestety, nawet tak silna ekipa nic nie mogą poradzić na niechęć ryb. Kilka godzin wcześniej łowisko zostało zarybione i nowo wpuszczona ryba płoszyła wszystkie inne.

Bardziej poszczęściło się uczestnikom drugiego wyjazdu, którzy w dniu 24 X podjęli trud wydobycia ryb z wody na łowisku w Bartoszowie.
W tych zmaganiach udział wzięli uczniowie klasy pierwszej gimnazjum: Gęsiak Maciej, Gierlicki Krzysztof, Leś Konrad i Łopatkiewicz Krzysztof.
Każdy z chłopców złowił dla siebie rybkę i to nie byle jaką, bo smacznego pstrąga i to dosyć pokaźnych rozmiarów i wagi.
Brań było więcej, ale zgodnie z limitem połowu wyciągnięte ryby zostały wypuszczone do wody.

Gratulujemy sukcesów i zapraszamy chętnych do udziału w zajęciach Kółka i przygotowaniu na sezon wędkarski w nowym roku.