Dzień Postaci z Bajek zorganizowany przez Koło Teatralne Kolorecik

w ramach projektu "Dzieci dzieciom".

 

            W dniu 26 listopada szkoła podstawowa w Kopytowej zmieniła się w "zaczarowaną krainę", a wszystko to z okazji Dnia Postaci z Bajek organizowanego przez Koło Teatralne Kolorecik w ramach projektu "Dzieci dzieciom".

            Uczniowie tego dnia przebrali sie za swoich ulubionych bohaterów z bajek i baśni.

Na uczestników zabawy czekały różne atrakcje: dla chętnych i zainteresowanych sztuką przygotowany był kącik plastyczny pt. "Bajkowe Obrazki" , gdzie uczniowie mogli z różnych materiałów plastycznych wyczarowywać arcydzieła własnego pomysłu. Obok mieściło się stoisko z malowaniem twarzy, gdzie każdy mógł przeobrazić się w co tylko zechciał - kolejkom nie było końca. Na głodnych i spragnionych czekało stoisko pełne bajecznych wypieków i słodkości.

Dzieci brały udział w wielu zabawach i konkursach, tak więc były zawody w lataniu na miotle - jak na czarownice przystało, małe księżniczki i książęta mogli sprawdzić swoje umiejętności w "marszu kopciuszka" na czas. Uczniowie także brali udział w poszukiwaniach zaginionych misiów dla Złotowłosej. W zabawie "Do domku babci" każdy mógł sprawdzić się jako Czerwony Kapturek lub Wilk i spróbować przenieść posiłek w koszyczku dla babci, co wcale nie było takie proste. Dla relaksu wszyscy uczestnicy zabawy odtańczyli kilka tańców m.in. taniec wilka, kapturka, kaczuszki, a nawet pszczółki Mai. Bawiliśmy się także hustą Klanza.

            Na koniec jury wybrało Króla i Królową Balu w dwóch kategoriach:

- kategoria klasy 0 - I - Królem został Adrian Chryń, a królową - Maja Kobak.

- kategoria klasy II - III - Królem był Mateusz Konop, a koronę królowej otrzymała Lena Capała.

            Po wspólnej zabawie ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt. "Jak z bajki".

I miejsce zajął Bartosz Kasprzyk klasa 0a

II miejsce zajęła Laura Sajdak

III miejsce - Julia Głód

Wszystkim uczestnikom zabawy dopisywał świetny humor. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i dzieci musiały wrócić do klas.

 

            Chcieliśmy serdecznie podziękować za nieoceniona pomoc w opiece nad dziećmi Paniom: Ewie Munia, Joannie Przetacznik oraz Aleksandrze Kuźniarowicz.

Słodkości na ten dzień, za co bardzo dziękujemy, przygotowały zawsze chętne do współpracy Panie Lucyna Capała i Zofia Wasłowicz.

 

 

Galeria zdjęć